FREN GRUBU

FREN GRUBU

Orijinal Ekipman seviyesinde fren teknolojisi istiyorsanız, Apetech ile güvenli taraftasınız. Konu en üstün kalite, maksimum güvenlik, en uygun fren konforu ve yenilikçi çözümler ise bu bizim pazarda uzmanlık alanımız olup, bu deneyimimizden daima faydalanabilirsiniz.

Kalite ve çeşit herkes için.

1.800’den fazla diskli fren balatası, 1.350’den fazla fren diski, 425’den fazla fren pabuç & el fren balatası ile Apetech, Avrupa, Asya ve Amerikan araçlarının referanslarının %98’den fazlasını kapsar ve bu oranla pazarda liderdir.

 

 

Fren Balataları

1.800’den fazla disk fren balatasıyla Apetech, pazardaki en kapsamlı ürün yelpazesine sahiptir. Apetech fren balataları dünyada bir ilk olarak “Nano 3-D” teknoloji ile özel formülüze edilmiş olarak üretilir.

“Nano 3-D” teknolojisi tek bir balatada seramik ve düşük metalik balata özelliklerini birleştirerek, gürültü ve sesi önlerken, minimum toz, %50 daha uzun ömür ve maksimum düzeyde frenleme performansı sağlar.

Apetech fren balataları ISO/TS 16949, ISO 14001;2004, ISO 9001,QS 9000 ve TUV  kalite sertifikaları ile yüksek teknolojiye sahip tesislerde üretilmektedir.

Apetech fren balatalarına OE standardında 600-700 derecede yüzey ısıtılması ile kömürleme işlemi yapılır. Bu da rodaj süresinin ve başlangıçtaki fren performansı kaybının azaltılmasına yardımcı olur. Titreşim ve ses miktarını minimuma indirir.

Apetech fren balataları ağır metal kullanılmayan ürün gamı ile çevre dostudur.

Apetech fren balataları Avrupa birliği ve Avrupa araç üreticileri için gerekli olan “Avrupa Denetim Standartları (ECE R90)” kalite sertifikasına sahiptir.

 

Yüksek Karbonlu Fren Diskleri

Apetech yüksek karbonlu fren diskleri 1.350’nin üzerinde referansı ile Avrupa, Asya ve Amerikan araç parkının %98’ni kapsar. Apetech fren diskleri, Apetech fren balatalarımızın performansına ve aşınma tutumuna mükemmel şekilde uyarlanmıştır.

O.E. Kalitesinde disk üretimi.

Tüm dökümlerimiz GG20 veya GG15HC yüksek karbondan üretilmektedir.

  • Apetech yüksek karbonlu fren diskleri, optimum termal iletken özelliği ile disklerin daha soğuk çalışmalarına imkan sağlar ve daha dengeli frenleme performansına ulaşılır.
  • Apetech yüksek karbonlu fren diskleri bükülme, kırılma, çatlama, bozulma yapmaz,gürültüsüz ve titreşimsiz mükemmel bir performans sağlar.

Apetech fren diskleri O.E.M.’ın kabul ettiği minimum tolerans değerine göre üretilir,

  • Disk kalınlığı değişimi 0,015 mm’yi aşmaz.
  • Run Out: Taşma: 0,05 mm dir.
  • Düşük ergime sıcaklığı (1.140 C – 1.200 C) dir.

Apetech fren disklerinde üretim sonu %100 balans kontrolü yapılır.

Apetech yenileme pazarına Rulman ve ABS Sensör halkası ile beraber rulmanlı fren disklerini de sunuyor.

Apetech fren diskleri üstün kaliteli yüzey işlemleri ile fren balatalarının fren disklerine hızla alışmasına yardımcı olur ve maksimum frenlemeyi sağlar. Apetech fren diskleri ayrıca rekabetçi fiyat avantajı ve daima öncü olması nedeniyle profesyonellerin ilk tercihidir.

Pabuç ve El Fren Balataları

425’in üzerindeki pabuç & el fren balatalarıyla Apetech, en kapsamlı ürün yelpazesine sahiptir.

Apetech pabuç balataları asbest ve ağır metal içermeyen balatalarla çevreye uyumlu olarak üretilmektedir.

O.E. Kalitesinde pabuç & el fren balatası üretimi ve %100 üretim sonu kontrol yapılmaktadır.

Apetech pabuç balataları en iyi performansı ve uzun ömrü ile yüksek korozyon direnci sağlar.